27. maj 2018

Brønshøjs U15 fortsætter jagten på det mesterskab, som de også sikrede sig i efteråret. Og de tog et vigtigt skridt, da GVI blev besejret 4-2 på hjemmebane.

25. maj 2018

I pinsen deltog Brønshøjs U13-hold i en spændende Lions Cup i pinsen, hvor de var så tæt på finalen, som man kunne komme. Men i går var fokus tilbage på ligaen, hvor den ubesejrede stime skulle forlænges.

06. maj 2018

Brønshøjs U13-hold har fået en fantastisk start på forårsturneringen. De tre første kampe er alle endt med sejre, endda nogle overbevisende af slagsen. Målscoren lyder nemlig på imponerede 21-2. I torsdag blev det da også til en 6-0 sejr over B1903.

Kontaktpersoner

Introhold
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U7
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U8
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U9
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U10
Synaj Sabedinovski Træner tlf: 30 78 05 56 sabedinovski@gmail.com
Yasser Hachache Træner tlf: 25 78 05 55 ihab_sr@hotmail.com
Bjørn C.M. Bertelsen Træner tlf: 40 85 64 22 bjoernbertelsen@gmail.com
Nour Eddine El Harrab Træner tlf: 21 82 08 25 flashto@gmail.com
Fritz Niko Busch Holdleder tlf: 28 60 17 01 fritz@fritzniko.com
U11
Kasper B. Hansen Træner tlf: 30 37 78 07 kuh@codan.dk
Kim Lasson Træner tlf: 24 66 75 07 lasson70@hotmail.com
U12
Mohamed Abdi Mohamed Træner tlf: 71652233
U13-1
Ivan Pagh-Rasmussen Træner tlf: 27 20 05 10 ivanpagh@gmail.com
U13-2
Leon Nexø-Nielsen Træner tlf: 50 49 82 44 leon.nielsen74@gmail.com
U13-3
Tommy Topp Træner tlf: 50 50 22 49 topp.tommy@gmail.com
U13-4
U14-1
Pernille Bech Holdleder tlf: 21 76 07 99 pernille_bech@hotmail.com
Kenneth Jørgensen Træner tlf: 71 90 08 01
U14-2
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U16
Moises Vestergaard Træner tlf: 60 18 89 95 mejv81@gmail.com
Ali M. H. Ali træner tlf: 29 89 88 62 ali-1988@hotmail.com
U17
Moises Vestergaard Træner tlf: 60 18 89 95 mejv81@gmail.com
Ali M. H. Ali træner tlf: 29 89 88 62 ali-1988@hotmail.com
Mohammed Tarek Træner tlf: 42 75 01 53 mte2500@gmail.com
Udviklingsafd.
Jesper Mathiesen Sportslig Ansvarlig / Træner tlf: 30 40 14 02 jespermathiesen79@mail.com

BB Ungdomspartnere

Københavns Kommunes særlige integrationsmidler

Københavns Kommunes særlige integrationsmidler

www.kk.dk
HK Hovedstaden

HK Hovedstaden

www.hk.dk