12. nov 2018

Der venter U17-holdet en stor mundfuld på onsdag den 14. november kl. 18, når de møder topholdet fra U17-divisionen, HB Køge, i U17-pokalens 1/8-finaler. Men i pokalen kan alt ske.

09. nov 2018

Vores U11-afdeling har fået ny sponsor. Det er Innovater, der har valgt at støtte vores ungdomsafdeling.

30. sep 2018

Det var ikke kun divisionsholdet, der var i målhumør i går. Også U17 fik netmaskerne til at blafre, da de vandt lokalopgøret mod FIX med hele 8-2.

Kontaktpersoner

Introhold
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U7
Jesper Hansen Sportschef for ungdomsafdelingen / Træner tlf: 20 74 42 43 jesper24hansen@gmail.com
U8
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U9
Leon Nexø-Nielsen Træner tlf: 50 49 82 44 leon.nielsen74@gmail.com
U10
Synaj Sabedinovski Træner tlf: 30 78 05 56 sabedinovski@gmail.com
Yasser Hachache Træner tlf: 25 78 05 55 ihab_sr@hotmail.com
Bjørn C.M. Bertelsen Træner tlf: 40 85 64 22 bjoernbertelsen@gmail.com
Fritz Niko Busch Træner tlf: 28 60 17 01 fritz@fritzniko.com
U11
Kasper B. Hansen Træner tlf: 30 37 78 07 kuh@codan.dk
Kim Lasson Træner tlf: 24 66 75 07 lasson70@hotmail.com
U12
Thomas Løser Træner tlf: 20 54 17 70 (kun SMS)
U13
Kim Møller Jørgensen Træner tlf: 22 96 83 08 katjakim@live.dk
Kenneth Rugaard Træner tlf: 22 33 07 09 k.rugaard@gmail.com
Tommy Topp Træner tlf: 50 50 22 49 topp.tommy@gmail.com
Danko Rajovic Cheftræner tlf: 81 18 64 53 dankorajovic@hotmail.com
U14
Pernille Bech Holdleder tlf: 21 76 07 99 pernille_bech@hotmail.com
Kenneth Jørgensen Træner tlf: 71 90 08 01 kennethjoergensen1982@gmail.com
Leon Nexø-Nielsen Træner tlf: 50 49 82 44 leon.nielsen74@gmail.com
U16
Moises Vestergaard Træner tlf: 60 18 89 95 mejv81@gmail.com
U17
Ali M. H. Ali træner tlf: 29 89 88 62 ali-1988@hotmail.com
Udviklingsafd.
Jesper Mathiesen Sportslig Ansvarlig / Træner tlf: 30 40 14 02 jespermathiesen74@mail.com

BB Ungdomspartnere

Københavns Kommunes særlige integrationsmidler

Københavns Kommunes særlige integrationsmidler

www.kk.dk
HK Hovedstaden

HK Hovedstaden

www.hk.dk