Brønshøj kampe i uge 46

Brønshøj-flag

Bare fordi divisionsholdet går på vinterpause, betyder det ikke, at bolden ligger stille i Brønshøj. En lang række hold skal i aktion enten i Vinterbold, U17-pokal eller Futsal den kommende uge.

En lang række hold starter deres Vinterboldsturneringen, nogle skal i gang med Futsal-turneringerne og så spiller U17 1/8-finalen i U17-pokalen.

Her kan du se en oversigt over alle de kampe, som de øvrige Brønshøj-hold spiller i perioden fra søndag den 11. november til søndag d. 18. november.

Søndag den 11. november 2018

Brønshøj U9-A

Tid

Modstander

Adressen

10:18

AB Tårnby

Ruten 2, 2700 Brønshøj

10:36

B93 2

Ruten 2, 2700 Brønshøj

10:54

Hvidovre

Ruten 2, 2700 Brønshøj

11:12

Hellas

Ruten 2, 2700 Brønshøj

Brønshøj U9-B

Tid

Modstander

Adressen

13:30

FB

Nandrupvej 10, 2000 Frederiksberg

13:48

Borup

Nandrupvej 10, 2000 Frederiksberg

14:06

BSF

Nandrupvej 10, 2000 Frederiksberg

Brønshøj U10-A

Tid

Modstander

Adressen

10:18

B93 2

Ved Sporsløjfen 10, 2100 København Ø

10:36

B1908

Ved Sporsløjfen 10, 2100 København Ø

10:54

B93 3

Ved Sporsløjfen 10, 2100 København Ø

11:12

B1903

Ved Sporsløjfen 10, 2100 København Ø

Brønshøj U10-B

Tid

Modstander

Adressen

10:00

HIK

Enghavevej 90, 2450 København SV

10:18

B1903

Enghavevej 90, 2450 København SV

10:54

Fix

Enghavevej 90, 2450 København SV

11:12

Vestia

Enghavevej 90, 2450 København SV

Brønshøj U10-C

Tid

Modstander

Adressen

12:00

Vestia

Raffinaderivej 3, København S

12:36

KB 3

Raffinaderivej 3, København S

12:54

Sundby

Raffinaderivej 3, København S

13:12

B93

Raffinaderivej 3, København S

Brønshøj U10-D

Tid

Modstander

Adressen

10:00

Dragør

Raffinaderivej 3, København S

10:36

KB 2

Raffinaderivej 3, København S

10:54

Sundby 2

Raffinaderivej 3, København S

11:12

B93 2

Raffinaderivej 3, København S

Onsdag den 14. november 2018

Brønshøj U17 (pokal)

Tid

Modstander

Adressen

18:00

HB Køge

Ruten 2, 2700 Brønshøj

Brønshøj +50/55

Tid

Modstander

Adressen

19:00

Sundby

Kløvermarksvej 50, 2300 København S

Fredag den 16. november 2018

Brønshøj U14

Tid

Modstander

Adressen

18:00

B93

Ruten 2, 2700 Brønshøj

Lørdag den 17. november 2018

Brønshøj U11-A

Tid

Modstander

Adressen

10:15

Dragør

Ruten 2, 2700 Brønshøj

Brønshøj U11-B

Tid

Modstander

Adressen

11:30

Albertslund

Skallerne 14, 2602 Albertslund

Brønshøj U12

Tid

Modstander

Adressen

10:30

B1903

Lyngbyvej 270, 2900 Hellerup

Brønshøj U13-A (8M)

Tid

Modstander

Adressen

10:30

Jægersborg

Ved Stadion 6, 2820 Gentofte

Brønshøj U13B (8M)

Tid

Modstander

Adressen

12:30

Ølstykke FC

Tranekærvej 1, 3650 Ølstykke

Brønshøj U16

Tid

Modstander

Adressen

11:30

Stenløse

Degnebakken 10, 3660 Stenløse

Brønshøj +45

Tid

Modstander

Adressen

12:00

B1973, Herlev

Ruten 2, 2700 Brønshøj

Brønshøj, Futsal-A

Tid

Modstander

Adressen

17:00

Sundby

Parmagade 8, 2300 København S

Søndag den 18. november 2018

Brønshøj, Futsal-B

Tid

Modstander

Adressen

14:00

Amager FF

Parmagade 8, 2300 København S

Brønshøj, Futsal-C1

Tid

Modstander

Adressen

15:00

B1950 2

Lønstrupvej 5, 2720 Vanløse

Brønshøj, Futsal-C2

Tid

Modstander

Adressen

10:00

Brønshøj 3

Lønstrupvej 5, 2720 Vanløse

Brønshøj, Futsal-C3

Tid

Modstander

Adressen

10:00

Brønshøj 2

Lønstrupvej 5, 2720 Vanløse