BB bliver 99 år

Brønshøj-flag

Stort tillykke til alle i og omkring klubben. Og på denne dejlige solskinsdag er der mulighed for at blive en del af historien

Med 99 år på bagen og præcis et år til klubbens 100 års jubilæum er forberedelserne i fuld gang med Finn Ryberg og Kalman Legradi i spidsen for jubilæumsudvalget, der er i gang med at planlægge jubilæumsåret 2019's aktiviteter, der blandt andet indbefatter en kæmpe fest og en stor og prægtig reception.

Historisk eftersøgning

Bliv en del af historien
Der bliver selvfølgelig mulighed for at deltage i en masse af de historiske begivenheder og allerede nu kan du være med til at støtte, så vi har mulighed for at få et flot jubilæumsskrift, der er de 100 år værdigt og hvor du vil kunne læse om da Brønshøj i 1920'erne måtte låne spillere for at kunne stille hold, årene i Danmarks bedste fodboldrække, ungdomsafdelingens udvikling samt Pelé's besøg i 2009. 

Som Privatsponsor får du ved at indbetale mindst 500 kroner dit navn i bogen og du får et eksemplar når den udkommer i jubilæumsåret 2019.

Som Guldsponsor får man et stort logo for virksomheden med i bogen og modtager 5 eksemplarer når skriftet udkommer. Pris 6.800 kroner

Som Sponsor får man et logo for virksomheden med i bogen og modtager 3 eksemplarer når skriftet udkommer. Pris 2.800 kroner

Beløbet indbetales på:
Registreringsnummer: 5331
Kontornummer: 0000250358

Husk at skrive dit navn, så vi kan se det på indbetalingen. Du modtager en bekræftelse, når pengene er modtaget.

Ved spørgsmål kontakt Niels Bjørn Hansen eller Jesper Ran Pedersen 

mail: niels@bjornhansen.nu eller ran@bronshojboldklub.dk